Klasické masáže

Masáž je fyzikální léčebná metoda. Pomocí rytmicky vedeného tlaku a tahu dochází k mechanické a reflexní stimulaci tkání. Klasická masáž může být aplikována preventivně na zdravém těle nebo při únavě a vyčerpanosti za účelem rekondice. Další indikací jsou chorobné stavy, které jsou často zřetězeny a spouštějí řadu nežádoucích reakcí, projevujících se bolestivými syndromy a omezením motoriky. Masáží dochází k úlevě od určitého druhu bolesti. Účelem je zmírnit napětí svalů, kůže, podkoží a vaziva. Odstraňuje ischemii svalu, která je důvodem spasmu. Masáž udržuje a zvyšuje chemickou rovnováhu metabolismu. Masáž zvýší krevní cirkulaci a tím pomáhá k odplavení odpadních látek.

Partnerská masáž

Partnerská masáž je klasická celková masáž, kdy partneři, manželé, kamarádky apod. jsou masírováni ve stejném čase, každý na svém lehátku. Pokud si přejí, může být odstraněna zástěna mezi lehátky.

Královská masáž

Královská masáž je klasická celková masáž, která je prováděna čtyřručně – současně dvěma maséry.

Význam klasické masáže

Pravidelně prováděná celková masáž zaměřená na svalový aparát a klouby je nezbytným doplňkem kvalitní tělesné kultury moderního člověka.

Číst více »

Účinky klasické masáže

Mechanický účinek masáže spočívá v dostředivých hmatech vedených směrem k srdci – krev ve vzdálených periferiích odevzdala živiny a odkysličená se vrací k srdci, pomocí dostředivých hmatů tento návrat urychlíme a tím regenerujeme celý organismus.

Číst více »

Kdy nám klasická masáž pomáhá

Stručný přehled nemocí a zdravotních potíží, kdy klasická masáž může pomoci.

Číst více »

Kdy klasickou masáž neprovádíme

Stručný přehled nemocí a zdravotních potíží, kdy klasické masáže nedoporučujeme a neprovádíme.

Číst více »

Historie masáží

Pro první zmínky o masáži musíme do starověku …

Číst více »